SMBJ15CA
Mfr.Part #
SMBJ15CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
SMBJ15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Stock
42487
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V